PL EN EN

SYSTEMY,
PRODUKTY
I PARTNERZY

Chcąc utrzymać swoją pozycję na rynku wiemy, że priorytetowym punktem działania jest solidne wykonywanie zleconych prac. Zależy nam na zadowoleniu klientów, dlatego do wykonywania usług preferujemy użycie materiałów najwyższej jakości sprawdzonych producentów, przy zachowaniu zalecanych systemów ich użycia, potwierdzonych aprobatami technicznymi i certyfikatami, zapewniając tym samym bezpieczeństwo technologiczne wykonywanych prac. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i doskonałej znajomości materiałów jesteśmy gotowi zaproponować odpowiednie rozwiązania, które łączymy z projektami tworząc estetyczne i funkcjonalne konstrukcje architektoniczne.

Producenci materiałów
budowlanych, którym zaufaliśmy
i z którymi pracujemy od kilku lat to:

Rigips (Saint-Gobain Construction Products)
- system płyt gipsowo kartonowych
www.rigips.pl

Isover (Saint-Gobain Construction Products)
- izolacje z wełny mineralnej szklanej, skalnej i styropianu
www.isover.pl

Rockwool Polska
- płyty z kamiennej wełny mineralnej, systemy ociepleń
www.rockwool.pl

Fischer Polska
– technika mocowania
www.fischerpolska.pl

Koelner
- zamocowania, narzędzia
www.koelner.pl

Sambud
– wyroby hutnicze
www.sambud2.com.pl

Przywiązujemy dużą uwagę bezpieczeństwu podczas całego procesu budowlanego wykorzystując wysokiej jakości produkty i narzędzia. Priorytetem jest dobre samopoczucie i zadowolenie klienta, które zależy od jakość świadczonych usług i obopólnej konstruktywnej współpracy. Zapewniamy poczucie komfortu i satysfakcję ze świadczonych usług oraz profesjonalną współpracę na europejskim poziomie.

SYSTEMY G-K

SUFITY PODWIESZANE

– popularność sufitów podwieszanych z płyt kartonowo - gipsowych jest coraz większa. Tradycyjny tynk sufitowy zastępowany jest prostą, bądź bardziej skomplikowaną konstrukcją z profili, do których mocuje się płytę g-k. Sufity stają się rozwiązaniem do maskowania wszelkich niedoskonałości stropu, których tradycyjnymi metodami ciężko zatuszować. Przy użyciu izolacji akustycznych sufity mogą skutecznie pochłaniać dźwięki powietrzne w pomieszczeniu oraz osłabić dźwięki przychodzące spoza pomieszczenia. Dobra akustyka to ułatwienie zrozumienia mowy i czystość brzmienia dźwięków, zwłaszcza muzycznych, ważne w audytoriach, salach konferencyjnych, kinowych itp. Dobra akustyka poprawia też samopoczucie i komfort pracy. Izolacja akustyczna między piętrami może też odgrywać rolę izolacji termicznej. Sufit podwieszany może również skutecznie zabezpieczyć strop nośny lub kondygnację poniżej przed rozprzestrzenianiem się ognia. Odporność ogniowa sufitu podwieszonego ma istotne znaczenie, dlatego tak ważne jest by wykonanie sufitu w systemie przeciwogniowym był zgodny z projektem budowlanym. Sufit podwieszany to też możliwość ukrycia w nim całego systemu kabli, rur i instalacji. Efektowne i praktyczne jest umieszczanie w konstrukcji opraw oświetleniowych tj. halogeny, systemy LED itp. Budowa sufitu podwieszanego może być prosta, bądź może przybrać formę przestrzenną (wielopoziomową, łukową, okrągłą) według indywidualnych upodobań.

OKŁADZINY I ŚCIANY DZIAŁOWE

- technologia wykonywania okładzin ścian z zastosowaniem płyt g-k pozwala na uzyskanie bardzo ładnych, gładkich i równych powierzchni. Za pomocą okładzin możemy wyeliminować procesy wilgoci, zwiększyć procesy izolacyjności akustycznej i termicznej, jak również stworzyć ochronę przeciwpożarową. Ściany działowe maja za zadanie rozdzielać pomieszczenia, zatem stanowią jedyną z najprostszych alternatyw w przypadku wszelkiego rodzaju prac adaptacyjnych w pomieszczeniach. Nienośne ścianki działowe i okładziny w technologii g-k są bardzo lekkie, złożone z konstrukcji stalowej i płyty g-k. Powinny one jednak być w stanie przejąć ciężar własny oraz obciążenie działające na powierzchnię i przekazać je na nośne elementy konstrukcyjne. Przy nadaniu im izolacyjności akustycznej, poprzez wypełnienie wełną mineralną, zachowując parametry dzwiękochłonności, można również skutecznie wygłuszyć pomieszczenia. Dobrze jest też by ścianki spełniały wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

ZABUDOWY KARTON-GIPS

– prócz sufitów podwieszanych oraz okładzin i ścian działowych płyty g-k wykorzystywane są również do tworzenia wszelkich elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach tj. półki, zabudowy, wnęki, itp. Opierając się na własnej inwencji, bądź też korzystając z pomocy projektanta wnętrz, możemy nawet poprzez nadanie subtelnej zmiany w geometrii nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter, odmieniając je z monotonnego układu przestrzennego, w niebanalny wygląd ekskluzywnego pomieszczenia.